:: wzmianki w gazetach o DPS
Żyć radośnie


W Wadowickim Domu Kultury odbyła się czwarta edycja zabawy pt. Baw się razem z nami. Dom Pomocy Społecznej w Wadowicach zorganizował imprezę z okazji obchodów Międzynarodowego Roku Seniora.
W zabawie wzięło udział ponad 120 podopiecznych i pracowników z Domów Pomocy Społecznej z Bobrku, Cieszyna, Wilkowic, Bielska - Białej, Izdebnika, Bulowic a także z trzech pozostałych wadowickich domów prowadzonych przez siostry albertynki, nazaretanki oraz DPS przy ul. Pułaskiego. W zabawie uczestniczyli także członkowie wadowickiego Klubu Seniora i Klubu Wictoria.
Tradycyjne, czwarte już spotkanie, ma za zadanie podtrzymanie więzi między rozdzielonymi zmianami administracyjnymi placówkami opieki społecznej. Wciąż silne są zawiązane przez lata przyjaźnie i cenna wymiana doświadczeń.
- Ten rok jest poświęcony ludziom starszym, ich bolączkom, rozterkom i problemom - powiedział witający gości Krzysztof Szcześniewski, dyrektor DPS nr 1 w Wadowicach. - Do ludzi starszych kieruję najserdeczniejsze życzenia, by na progu jesieni życia uśmiech i radość nie schodziły im z twarzy. Mam też nadzieję, że poprzez takie spotkania społeczeństwo zrozumie, że seniorzy potrafią się cieszyć życiem i bawić, czyli żyć normalnie -dodał.
- Do zabawy przygotowywano się ponad tydzień, Seniorzy własnym sumptem zaaranżowali część kulinarną. W sfinansowaniu pozostałych kosztów zabawy pomogli sponsorzy, m.in. Maspex, Orgapol i Skawa Wadowice.
- Dzikie tańce przerywały występy małych artystów z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach, tj. dziecięcych zespołów tanecznych Złote nutki i Caro. Zaśpiewał też chór ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wadowicach prowadzony przez Marię Kuzię. Entuzjastycznie przyjęto znany w Polsce i za granicą zespół z chłopięcego DPS-u w Bobrku. Bobrowiacy, pod kierunkiem Jana Celarka istnieją od pięciu lat. Mają na swym koncie występy w Niemczech i we Francji. Szczycą się odznaczeniem, które otrzymali od francuskiej organizacji niepełnosprawnych, UNAPEI, wręczonym im na placu Zgody w Paryżu przez Jacquesa Chiraca. Całość zabawy poprowadził znany wszystkim Adam Dec.

Grzegorz Spisak

Gazeta Krakowska - 28 października 1999


Powrót do strony głównej"Nie dowiaduj się nigdy, komu bije dzwon - on bije tobie."

John Donne
© 2000-2018 Marcin Guzik