:: wzmianki w gazetach o DPS
Zabawa seniorów w Wadowicach


W Domu Kultury w Wadowicach już po raz czwarty zorganizowano imprezę pod hasłem "Baw się razem z nami" w której uczestniczyli mieszkańcy dziewięciu Domów Pomocy Społecznej z powiatu wadowickiego i okolic oraz przedstawiciele Klubu Seniora i Klubu Abstynentów "Victoria".
- Tegoroczna zabawa odbywa się w szczególnym roku - Międzynarodowym Roku Seniora - powiedział dyrektor DPS przy ul. Parkowej 1 w Wadowicach Krzysztof Szcześniewski. - Myślę, że kolejne, czwarte już spotkanie, przyczyni się do nawiązania nowych znajomości oraz wymiany doświadczeń między mieszkańcami i kierownictwem placówek.
- Zabawę poprowadził Adam Dec. Wystąpiły: wadowicki zespół muzyczny z SP nr 1 oraz młodzież z Ogniska Pracy Pozaszkolnej pod kierunkiem Janiny Kamińskiej. Niektórzy mieszkańcy DPS-ów przedstawili własne programy artystyczne. W Domu Kultury można było także podziwiać ich prace artystyczne wykonane podczas warsztatów terapii zajęciowej. Nie zabrakło również wspólnych tańców.
- Jesteśmy na tego typu imprezie pierwszy raz, ale widzimy, że panuje tu wspaniała atmosfera - mówią Anna Kolasa i Irena Klaczak z Klubu Seniora w Wadowicach. - Teraz starsi ludzie są spychani na bok i taka zabawa jest często ich jedyną rozrywką, a udział w niej można traktować jako psychiczną profilaktykę. Myślę, że dobrze iż nawiązaliśmy tu znajomości z mieszkańcami innych placówek. Dobrze byłoby zorganizować wspólnie andrzejki.

(BEA)

Dziennik Polski - 29 października 1999


Powrót do strony głównej"Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach."

Fiodor Dostojewski
© 2000-2018 Marcin Guzik