:: wzmianki w gazetach o DPS
Mieszkańcy domów pomocy społecznej mają wrażliwą i artystyczną duszę


W podziemiach bazyliki św. Piotra Apostoła w Wadowicach swoje artystyczne zdolności zaprezentowały domy pomocy społecznej z powiatu wadowickiego, oświęcimskiego i chrzanowskiego. To był już 7. Przegląd Zespołów Artystycznych. Z każdym rokiem dołącza się coraz więcej DPS-ów z różnych powiatów.
- Na początku byliśmy sami, a teraz przegląd budzi zainteresowanie wśród sąsiedzkich powiatów - cieszy się Krzysztof Szcześniewski, dyrektor DPS w Wadowicach przy ulicy Parkowej, który zorganizował przegląd wspólnie z DPS z ulicy Pułaskiego.
Na scenie zaprezentowało się 9 zespołów artystycznych z Zebrzydowic, Zatoru, Izdebnika, Płazy, Bulowic, trzy z różnych DPS-ów wadowickich oraz zespół ze Środowiskowego Domu Samopomocy, również z papieskiego miasta.
Członkowie zespołów śpiewali, recytowali, opowiadali dowcipy, wszystko po to by spodobać się publiczności, a ta nagradzała ich gromkimi brawami.
- Tutaj nie ma przegranych. Wszyscy zajęli pierwsze miejsce - mówi Krzysztof Szcześniewski.
Artyści z DPS-ów to przede wszystkim ludzie starsi, chorzy i z różnymi ułomnościami, ale również z ogromnym talentem i przede wszystkim zapałem.
Każdy z uczestników otrzymał więc upominek. Po występach zaś przyszedł czas na zasłużony poczęstunek.
Była kawa, sok, ciasta i rozmowy, a później powrót i gotowość do przygotowywania kolejnego występu - który będzie już za rok.

Małgorzata Targosz

Polska Gazeta Krakowska - 9 października 2008


Powrót do strony głównej"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdš same."

Phil Bosmans
© 2000-2018 Marcin Guzik